| SteveEO a întrebat:

Tocmai acum o ora, am cazut de pe o bara, si am cazut intins cu genunchii. Am o rana la ghenunchi ca orice rana si a curs sange, si ma mai doare putin. Cand am cazut, si m-am ridicat, nu imi mai simteam genunchiul. Ma doare si mana, de la incheietura in jos. Nu pot sa ridic aproape deloc in sus, dar in jos da putin. Ma doare si acum la fel incheietura... Cand misc, ma doare. Si parca arata diferit fata de cealalta mana. Mi se pare ca este umflat putin. Nu stiu. Va rog, ajutati-ma! sad Ce trebuie sa fac? Trebuie sa merg la spital? Ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Breakingthehabittonight a răspuns:

In primul rand incearca sa vorbesti ceva mai fluent! laughing) [god damnit]
e normal sa ti se umfle si sa te doara, astfel corpu reactioneaza si 1. iti indica ca, te-ai lovit si nu e de bine; 2. incepe sa se vindece, o data ce ai terminat sa te ranesti.
nu trebuie sa iti faci griji, dezinfectezi bine de tot zonele respective si ai rabdare sa se vindece.

bafta!

3 răspunsuri:
| FloryBhăy a răspuns:

Pai...astea ar fi cazaturile copilariei.eu am trecut prin astea de multe ori.genunchiul iti va trece sigur, bandajeaza-l iar mana s-ar putea sa fie scrantita.totusi ar fi bine sa te vada un doctor la mana.in caz ca e scrantita ti-o va da la loc si totul va fi binewinking

| Pauli_Paulika_1991 a răspuns:

Copilul asta macar se mai joaca inca, afara pe bara, nu ca restul generatiei noi care e numai in mall si pe pc.happy te faci bine, stai linistit.happy

| fotbalistu555 a răspuns:

Stai in pat si pune gheata