| alinutza_3120 a întrebat:

Buna toti utilizatrii TPU! Am si eu o mica problema. Mi s-a umflat buza superioara...si cand m-am trezit era la fel. Daca vreti sa va mai dau detalii, sa stiti ca eu am 12 ani... Ce ar trebui sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| anonul a răspuns:

Si eu am avut buza umflata in urma unei dureri de dinti si raceli sad mi s-a dezumflat cu ampicilina in doua zile (e buna pentru astfel de lucruri + puroi si mai multe). In prima zi dupa ce am luat ampicilina m-am trezit si tot umflata era (dar nu asa de tare) si in a doua si-a revenit complet. Sper ca am ajutat happy

4 răspunsuri:
| Vizitiul a răspuns:

Du-te la un specialist. Aici n-o sa ai parte de raspunsuri exacte, ci orientative.

Răspuns utilizator avertizat
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
O compresă rece şi mergi şi la medicul de familie pentru mai multe investigaţii.
Pa, pa.

| anad a răspuns:

Poate fi de la o intoxicatie sau de la un dinte sau masea. Fiecare necesita alt tratament asa ca, fuguta la doctorul de familie!