| Mihuttt a întrebat:

Bună TPU aș dori să știu dacă e normal ca la 16 ani sa ai crescute deja 2masele de sus din minte și acum îmi mai creste încă una jos spuneți varog dacă e ceva normal sau ar trebui sa mă adresez la medic

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

"O persoană poate avea patru măsele de minte, trei, două, una sau niciuna. Cert este faptul că nicio persoană nu are mai mult de patru molari de minte. Aceștia sunt situati simetric, la periferiile arcadelor dentare. Spre deosebire de alți dinți, vârsta de erupție a măselelor de minte este mai înaintată și se încadrează între 16 și 25 de ani. Există persoane care se pot confrunta cu erupția molarilor de minte și la 40 de ani, dar cazurile sunt rare."--- vezi sursa :http://www.dentfix.ro/......frecvente/

1 răspuns:
| AntoniSoulesOne a răspuns:

E ceva normal.