| MarianPapuc98 a întrebat:

Buna TPU.

Acum 10 luni, pe data de 8 Iunie am avut un accident de masina si ceva ascutit de la masina mi-a strapuns gatul, a trecut prin mandibula si acel obiect ascutit de la masina mi-a iesit pe cavitatea bucala. Am fost operat si am stat 2 saptamani in spital dar inca ma doare partea acea de la mandibula, mentionez ca am avut si parti lipsa din mandibula. Cand nu o sa ma mai doara?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Cand ai fost externat ti s-a spus ce trebuie sa faci mai ales cand vei avea dureri. In acest caz sigur ti s-a spus si cam cat timpva dura recuperarea si insanatosirea.

| Pinocchio a răspuns:

Asta doar chirurgul care te-a operat iti va putea spune exact.
Cred ca iti va trece in max 6 luni.

| mdprodan a răspuns:

Salut! ca medic ma bucur ca ai grija de santatatea ta si pui asemenea intrebare.
In primul rand ai mare noroc pentru ca un asemenea traumatism putea atinge structuri nervoase si complicatiile nu intarziau sa apara.
-te rog sa te imprietenesti cu medicul care te-a operat,de le BMF,sa al vizitezi, sa isi aduca aminte de tine, sa te duci cu bilet de trimitere de la medicul de famile la spital pentru.un consult URGENT cand dansul este la program in policlinica si sa ai povestesti de perioada de dupa spitalizare, cum te simti acum, si ce te doare.ok?!
Astept raspunsul tau.mersi

| Kincso a răspuns:

Nu creca cineva va putea da un timp exact pentru ca fiecare organism are alfel regenerarea :p. Sfatu meu ar fi sa intrebi un medic de preferat cel care tea operat el iti va da ub timp exact lentru ca stie ib ce masura a avut loc operatia. Funda?