| Ajutor12344 a întrebat:

Bună TPU. Acum 2 ani am fost să îmi curăț cariile și totul a mers bine. În prezent am iar carii și parcă s au înmulțit..ma spăl pe dinți da nu știu ce să mai fac

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Mindfulness a răspuns:

Trebuia să pui plomba.

| Furnicuta000 a răspuns:

Unii oameni sunt mai predispusi la carii decat alti oameni oricat de mult s-ar spala pe dinti. Am vazut batrani care aveau dinti frumosi desi ziceau ca niciodata nu s-au spalat.
Acum doar medicul iti poate da un sfat

| Annie92 a răspuns:

Să te speli pe dinți nu e de ajuns trebuie să folosești ață dentara și apa de gură. Depinde și de tehnica de periaj pe care o folosești.

| Cipi1212 a răspuns:

Cât timp te speli pe dinți? Ai nevoie să te speli cel puțin 3 minute ca să își facă efectul pasta de dinți. Eu de exemplu mă spăl pe dinți 14-15 minute pe zi.