| GaBByzZuuuuuu a întrebat:

Buna TPU acum 2 luni am avut hepatita A mai pot sa o dau, pentru ca un coleg de clasa a mâncat după mine poate sa facă hepatita? DAU FUNDA.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Fii linistita, nu poate sa faca hepatita, nu mai ai virusul acesteia.

| Fatamuntilor a răspuns (pentru Ioandelasal):

Poate da, poate nu.
Am avut si eu hepatia A acum vreo 20 de ani.Nepoata mea a fost in contact cu mine si luat boala dupa vreo cateva saptamani!
Eu am tiut tratament si dieta un an de zile!