| Noonee a întrebat:

Acum 3 ore mi-am plombat un dinte din fata. Erau ambii dinti din fata afectati, dar pe partea interioara, nu exterioara. Mi-a facut anestezie si a inceput sa lucreze. Au trecut 3 ore de atunci si am niste dureri, ma junghie ca si cum te junghie de parca pui rece la o masea gaurita. Tin sa precizez ca nu am mancat pana acum. Doar am baut o gura de apa plata sa-mi iau o pastila...(nu are treaba apa pentru ca m-a pus sa clatesc dupa ce mi-a facut plomba). E ceva normal sa ma doara deocamdata?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| ElenaMaria1979 a răspuns:

A lucrat la amandoi dintii sau doar la unul? Durerea apare dupa ce trece anestezia, ceea ce este normal! Mai bine iei legatura cu medicul stomatolog la care ai fost! El iti va spune de ce te doare si ce sa iei!
Multa sanatate!