| Alexandra1859 a întrebat:

Acum 6 luni am suferit o entorsa la genunchi. Deși a fost tratată corespunzător, inca mai am dureri cand întind piciorul. As vrea sa stiu, cam in cat timp vor trece durerile complet?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Nu se poate sti cat mai dureaza. Doar cine te-a tratat poate sti.
Te ajuta sa masezi zona dureroasa cu nivea sau altceva neutru dar fara sa apesi prea tare, de 2-3 ori pe zi in functie de cat timp ai.

| MariaCalypso a răspuns:

Si eu sufar de aceeasi problema.
Am avut entorsa la genunchi de anul trecut, si chiar ieri la ora de sport am avut un soc.
Eu nu am scapat de durere. Si nu stiu daca o sa mai scapi nici tu.
Genunchiul nu prea se reface, din cate stiu eu.

| sierra1 a răspuns:

Probabil o să ai o slăbiciune sau discomfort la genunchi, mulți ani de acum incolo

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Diclofenac gel pentru ameliorare, durerea o să se resimtă mai mult în anotimpurile reci.