| LanaDelRayFan a întrebat:

Acum cateva zile am observat ca am o iritatie pe san si merge ca o dunga in jos pana la coasta (aproximativ).
Mentionez ca m.a lovit cineva din greseala.
Mi.e frica sa merg la doctor, deci cu ce sa ma dau ca sa treaca macar putin? Mai pot purta bustiera? Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Aphrodytha a răspuns:

Da... ai totala dreptate. NU te duce la doctor. nuuuu... god sake. si daca nu te duci acum si e ceva grav? Nu o sa ajungi tot la doctor? Du-te cat inca se mai poate ceva, in caz ca este ceva rau.

| d33adhya88 a răspuns:

Parerea mea e ca trebuie sa mergi la doctor, e o zona sensibila si pot aparea compicati! Nu trebuie sa iti fie frica sa mergi la doctor! Ce crezii ca iti face?!

| BiuL a răspuns:

S-ar putea sa fie chiar de la bustiera, cateva zile incearca sa o porti mai rar, si sutienele, adica doar cand e musai, Te poti da cu crema de galbene sau cycalfate, dar daca nu trece in 3-5 zile e cazul sa mergi la medic.

| giony54 a răspuns:

Du-te cat mai repede la doctor.