| FanOfPostMalone a întrebat:

Buna TPU! Acum o luna mi-am dat jos aparatul dentar și am contenție fixa pe spatele ambelor arcade. Am și gutiera de contenție doar pentru dinții de sus. Trebuie sa o port un an in fiecare noapte mi s-a spus, pana acum noapte de noapte am avut-o însă aseară am uitat de ea... Din moment ce am contenție fixă îmi pot migra dinții? Acum de dimineața când am realizat am pus-o pe dinți și a intrat normal. Ma gândesc sa o port pana seara sa fac pauza 2 ore și sa o pun iar normal când ma bag la somn

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| dinaprilie a răspuns:

E ok. Nu e ca ai uitat de ea una luna.