| Yasmine1999 a întrebat:

Am 1, 70 și 54kg si chiar nu-mi place cum arat, adică ma consider foarte slaba, as vrea sa ajung la 57 -58 kg măcar, dar nu am idee cum. de câte ori încerc sa mănânc mai mult, vomit. și as dori sa va intreb dacă aveți idee cum as putea sa ma îngraș "sanatos" sa zic asa. Va mulțumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Eu cred ca arati perfect la 54 de kg si 1.70m!
Perfecta pentru un model frumos si apreciat.

| minrest a răspuns:

Degeaba incerci sa manaci mai mult. Fa sport, si metabolismul poate suferi o modificare. Dar chiar daca metabolismul va ramane ca acum, tot se vor dezvolta muschii solicitati. Iti recomand inotul. Ca efect secundar, inotul face foame.

| alina2k18 a răspuns:

Esti in limite normale. Nu esti foarte slaba la 54 kg, in liceu aveam colega cu 48 kg la 1.73 m, iar acum am o prietena cu 64 kg la 1.85m care chiar e schiloada- doar piele si os literally.
Du-te la sala si hainele se vor aseza altfel pe tinewinking cand ai ceva muschiulet frumos pe picioare si choorwinking si iti vei imbunatati si postura.

| AlexSalling a răspuns:

Esti prea slaba. La 1.70 fiind fata, ar trebui sa ai minim 67 de kilograme. Nu vei parea grasa deloc. Mananca tot ce "nu trebuie". Fainoase, mancaruri cu multe calorii. Asa vei arata altfel.

| anonim_4396 a răspuns (pentru AlexSalling):

Minim 60*

| AlexSalling a răspuns (pentru anonim_4396):

La 60 va arata tot prea slaba. Macar 66-67. Nu iti spun ceva ce cred eu asa de kiki. Iti spun ce am aflat prin medici si nutritionisti.

| m1dn1gh7 a răspuns:

Nu prea ai ce face decat sa ai mesele principale consistente + gustari si sa consumi multe fructe. Succes

| Duduman1996 a răspuns:

Nu cred ca ar trebui sa incerci sa te ingrasi mancand alimente nesanatoase... Cu toate ca nu iti place aspectul fizic, nu poti risca sa iti dai organismul peste cap. Mai bine ramai asa decat sa nu mai poti controla greutatea prea mare.