| IceWhisper a întrebat:

Buna Tpu.Am 12 ani si in decembrie 2011 mi-a venit ciclul.De atunci mi-a venit ori in fiecare luna, ori la doua luni.Problema este ca in august mi-a venit ciclul,dar in septembrie si in aceasta luna nu mi-a venit.Mie imi venea,de obicei, pe 1 sau pe 2.Care sunt cauzele acestei intarzieri? E posibil sa fiu bolnava?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Deea8D a răspuns:

Nu nu esti bolnava inca nu s-a reglat..pentru ca ai numai 12 ani, stai linistita.o sa-ti vina.Asa a fost si la mine.o luna vine alta nu pana se regleaza.

1 răspuns:
| didu73 a răspuns:

Stai linistita. nu ai nimic. pana la varta de 18 ani o sa mai patesti asa, e normal la varsta ta sunt doar niste dereglari hormonale :d