| NegreaDumitru a întrebat:

am 14 ani 1, 50 si 42kg credeti ca este normal la varsta mea sa am 42kg dau funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Dayana12345 a răspuns:

Sa sti ca nu se ia dupa varsta, ci dupa inaltime.....ar trebui sa ai 35-40 kg, nu ti-ar strica sa mai dai jos cateva! Dr oricum 2 kg nu fac mare diferenta, fac doar pentru obsedati, funda?

4 răspunsuri:
| totElodia a răspuns:

Da, este normal. Dar incearca sa te inalti, practicand baschet, sau inot.

| wforweirdo a răspuns:

Eu am 15 ani, 42 de kg si sunt mai inalta ca tine. Cum spunea si Dayana aia, nu varsta conteaza, ci inaltimea.

| қɿ੮੮עՈυ੮ઽ a răspuns:

Eu am 1, 63 si 43 kg ...am 13 anibig grin. Acum depinde de fiecare.

| Spita_Codrina_1998 a răspuns:

Eu am 37 kg si sunt cu 1 an mai mica deci... dahappy