| gaaabriela99 a întrebat:

Bună TPU
Am 14 ani și mă doare din când în când inima,nu beau cafea și nici coca cola. De stresat mă stresez cam des, ba pe la școală, ba cu examenele.
Ar fi ceva grav?
Trebuie să iau niște pastile?
Și îmi e frică să nu pățesc ceva, când văd atâtea cazuri pe la televizor...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| CuriousStuff a răspuns:

Cred ca tot tie ti-am raspuns mai devreme la aceeasi intrebare.
Cel mai probabil nu inima te doare pe tine, pentru ca la varsta asta nu ar avea de ce, pe tine te dor coastele, musculatura intercostala sau ai o nevralgie, probabil din cauza cresterii sau a sedentarismului sau a unor miscari/exercitii sau lovituri.
Nu e nimic grav si o sa treaca de la sine. Nu trebuie sa iei nicio pastila.

| SorinelF86 a răspuns:

Nu sunt medic, dar din cate stiu inima nu doare, daca nu ai afectiuni grave, dor muschii intercostali, mergi la medicul de familie si iti va spune el ce sa faci