| Jessieamphetamine a întrebat:

Am 15 ani, 1.50 si 55 kg
Si am bulimie de o luna, in care am slabit 6 kg apoi am fost pusa sa mananc la masa cu parintii si am pus un kg pe mine sad
Am cearcane si ochii rosii par mereu obosita iar mama ma intreaba daca imi este rau iar colegele stiu ca sunt obsedata de greutatea mea si imi spune sa nu fac o prostie.Era ziua unei colege si am mancat mult nu m.am abtinut deloc,apoi ma simteam in ultimul hal ma simteam vinovata dupa ce am mancat sad
am fost la baie sa vars iar o colega ma auzit si le.a spus si altora ca banuiesc ca vomit intentionat, mi.as dorii sa stiu cum sa ascund asta sa nu afle nimeni sa.i fac sa creada ca nu e asa,si mai vreau sa stiu cam cat dureaza pana devine ceva grav,sunt total constienta ca nu e sanatos ceea ce fac dar urasc sa ma privesc in oglinda pur si simplu imi este sila de mine, unii imi spun ca sunt ok dar nu sunt proasta am si eu oglinda si vad cata grasime am.deci in cat timp devine ceva grav si cum sa ascund asta? dau funda, multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| IceKitty18 a răspuns:

Draga mea, doar un specialist te poate ajuta in problema ta, oricat de mult ti-am spune noi ca nu e bine ceea ce faci tu nu o sa te opresti, sti bine ca asta poate duce la moarte, si muuulte alte probleme, tu nu vezi femeiile grase in adevaratul sens al cuvantului peste 100 de kg? si care nu au nici o problema ca sunt asa si poarta tot ce se simt bine? poti lua exemplul lor sa te simti bine in pielea ta! sau poti lua exemplu femeile care de la 100 si de kg au ajuns sa arete super sexy, cum crezi ca au ajuns asa? facand ceea ce faci tu? NU! au ajuns prin munca la sala si mancare sanatoasa! asa ca mananca ce iti cade bine si nu mai vomita intentionat ca nu slabesti nemancand si eliminand prin voma vitaminele ce are nevoie corpul. Mananca mult si sanatos, fa-ti din cand in cand pofta si cu cee iti place mult si mergi la sala. E mai usor sa iti fie rau si sa ajungi dracu in boli de iti pare rau dupa? sau sa poti manca ce vrei si sa faci sport? acum e problema ta ce faci si ce crezi dar fara suparare esti destul de prostuta ( sa folosim un cuvant nu asa dur desi il meriti ) ca faci asemenea lucruri, de unde iti trec prin cap? mai bine ai tine o dieta,

3 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

"unii imi spun ca sunt ok dar nu sunt proasta am si eu oglinda si vad cata grasime am"... nu esti proasta, doar te prefaci, te uiti in oglinda care nu trebuie!

Ai probleme mari la mansarda, in rest e ok!

| Bibby26Bya a răspuns:

Pai, din am inteles din spusele tale, Jessieamphetamine, nu te poti abtine din mancat si vrei sa slabesti...Pai, eu zic sa renunti la obiceiul ala, deoarece dupa mult timp de mancat si vomitat, vei ajunge sa faci o boala de care vei scapa destul de greu (nu-mi amintesc numele)...Stiu ca e dificil sa fi mai grasut dar crede-ma ca m-am confruntat si eu cu problema asta si am scapat de kg.Profita ca e vara. Inoata, alearga, mananca sanatos adica fructe si legume si consuma lichide in niciun caz sucuri. o buna alegere este limonada sau dimineata inainte a manca consuma o lamaie fara zahar...o pret a mea a avut 90 de kg. (Femeie de 20 de ani). A mancat fara paine timp de o luna si a ajuns la 65. Fa sport plimba te in niciun caz sa lenevesti. Activitatile te fac sa uiti ca ti e foame.Mananca din 2 in 2 ore si ff putin