| ancutaaacristina19 a întrebat:

Am 15 ani, 166 cm si 68 de kg :-s. Vreau sa slabesc pana la vreo 52-53 kg. MA poate ajuta cineva cu o dieta rapida? Dau funda.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| pietrean a răspuns:

La varsta asta ai nevoie sa-ti "alimentezi"organismul, deoarece esti in crestere, ai de invatat.Asa ca, nu se poate sa slabesti repede,doar infometandu-te, cum fac altii. Sfatul meu, ar fi, sa mananci cate putin, din 4 in 4 ore,gratar de pui,sau fiert impreuna cu legume fierte,la gratar sau cu salate. Fara paine alba, sau cu putina paine cu tarate, supe pasate din legume, ciorbe din legume, chiar acrite cu bors.NU: inghetata,fainoase(orez,paste),prajituri, bauturi carbo-gazoase, mancaruri cu sos(rantasuri). Ceaiuri din fructe, sunatoare, cate 1-2l pe zi si miscare, mers in pas vioi, alergare usoara cate 30 min de 2 ori pe zi. Daca mai vrei sa stii ceva, intreba-ma!

| pietrean a răspuns:

Din politete, ar trebui sa dai funda, raspunsului care ti-a placut mai mult!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Trebuie sa ai 56 de kilograme, cam asa ar trebui sa ai.
Daca vrei sa slabesti, fa miscare zilnic si atentie la alimentatie, o alimentatie saraca caloric, nu-i nevoie de diete.
Te pup!

| sensualus a răspuns:

Inaltimea -10 e proportional greutatea la femei
deci 56
nu exista dieta rapida. mananca putin si bun

| Apocaliptic a răspuns:

Salate cat de multe!
Alergari cat de multe!