| nichiteanionut a întrebat:

Bună TPU! Am 15 ani jumate și 180 cm înălțime. As dori sa aflu care este stadiul cartilajelor mele de creștere, cum pot face face asta și la ce medic trebuie sa apelez? Sunt sportiv și joc pe postul de portar. Mi se recomanda o talie de 184-185, sunt șanse sa mai cresc atât?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Adreseaza-te unui medic sportiv sau celui care se ocupa de echipa ta, daca nu stie te va trimite la medicul specialist.
Cred ca mai poti creste, chiar ceva peste 1, 85 m.

| BlackOath a răspuns:

Pediatrie, ortopedie - poti sa mergi sa iti faca trimitere medicul de familie.