| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU.

Am 15 ani si am 1.90m inaltime. Vi se pare prea mult? Am 68 kg dar nu sunt slabanog, adica am oasele foarte usoare. Eu cred ca sunt prea inalt si ma simt ca... un stalp.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| RainmakerX a răspuns:

Hey! Eu sunt mai mare decat tine si am doar 1, 83 (cam asa). Esti mare, chiar foarte mare pentru varsta ta dar nu cred ca o sa mai cresti foarte mult de acum inainte deci mi se pare in regula.
Daca asa te-a facut pe tine...asa esti tu, este mult intr-adevar dar in raport cu kg e binisor.Pari un pic prea slab pentru inaltimea ta dar atata timp cat nu ti se vad coastele de slabanog atunci e ok.
Asa esti tu, ce sa faci?

| BellaComy a răspuns:

Eu am o colega care are 16 ani si 1.84 in inaltime. Dupa cum zice ultima data cand s-a cantarit avea 55 de kilograme, ceea ce mi se pare prea putin pentru a intretine o astfel de statura.Dar in cazul ei, dat fiind ca este fata consider ca totusi se mai accepta. Asa ca la tine, ca baiat, zic ca este ok sa ai atatea kilograme.Este acceptabil. Nu trebuie sa te simti ca un stalp sau in alt mod oribil.Asa esti si ar trebui sa te accepti pentru ca nu-ti vei putea schimba niciodata corpul. Fii mandru de tine! happy

| CatalinFTW a răspuns:

Stai linistit ca fetelor le plac baietii inalti. eu la varsta ta am aceeasi greutate si 1.63 inaltime laughing