| AleXasta a întrebat:

am 15 ani si vreau sa imi pun aparat dentar... vreau sa stiu cat m-ar costa si daca am vreo reducere. daca e cineva care si-a pus de putin timp aparat dentar il rog sa-mi spuna cat l-a ajuns... mersi frumos:*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| znstr a răspuns:

Buna. La cabinetul la care am mers eu, sunt doua tipuri deaparat dentar fix : de metal care costa 1500Ron unu, sau de portelan, 2000Ron unu. Eu am avut pana mai acum jumate de an cel de metal si zic ca si-au meritat banii arcurile si bracketii care i-am avut lipiti de dinti timp de 2 ani. Oricum poti sa mergi direct la un cabinet decat sa te interesezi pe net, iar la locul cu fapta sa fie altcevahee hee.
@Marinsakalu, e deranjant doar prima luna, cand te acomodezi cu aparatu, cand iti trage mai tare de dinti, apoi te obisnuiesti. Bafta! :*

4 răspunsuri:
| 愛LeEu愛 a răspuns:

1. Cel mai ieftin e 14Milioane, dar prost.
2. Unu bun e 40Milioane!
3. Funda!

| AndreitsSza a răspuns:

Pret aparat dentar lingual INCOGNITO 2. 000 euro
Pret aparat dentar fix metalic 500 euro
Pret aparat dentar fix autoligaturant SPEED 600 euro
Pret aparat dentar fix ceramic 650 euro
Pret aparat dentar fix SAFIR 800 euro Verisoara mea de aici si-a luat aparatul dentar si costa 600 de euro! Funda te rogg!

| marinsakalu a răspuns:

Sincer nu tias recomanda aparat dentar deoarece e deranjat stiu din propria patanie dar daca vrei sa-ti pui costa cam 4 milioane! Funda pls

| marinsakalu a răspuns:

Cam 4 miloane Funda pls*