| anonim_4396 a întrebat:

am 16 ani si acum 2 ani mi-au aparut niste bubite mici si albe la coroana penisului.Am aflat ca se numesc papule perlate peniene si apar la unii barbati, nefiind contagioase.Ideea este ca am o igiena foarte buna si nu pot scapa de ele,sunt demoralizat si mi-e rusine sa fac sex cu prietena mea, mi-e rusine de estetica penisului.As vrea sa stiu daca sufera cineva sau a suferit de aceasta problema, sa ma ajute cu niste sfaturi utile.
Dau funda!
Multumesc anticipat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Papulele perlate peniene nu au legatura cu igiena. Sunt ca un fel de alunite sau de pistrui, nu ai de ce sa te rusinezi sau sa fii demoralizat. cat despre sex cu prietena ta, asteapta sa mai cresti. cand te vei amturiza cat de cat, vei scapa si de problema imaginara a papulelor perlate si vei fi si pregatit sa faci sex. Deocamdata inca mai copilaresti.