| Victory1 a întrebat:

am 16 ani si am cei 2 dinti din fata de lapte care odata scosi o sa raman stirba pe vecie fiindca nu-i am pe cei permanenti. Unul dintre ei se clatina caci mama a zis "e de lapte si trebuie scos ca de nu iti creste celalalt prin gingie " iar eu l-am impins si tras intr-una iar acum am infectie acolo, iar dentistul a zis ca trebuie scos dar nu stiu la ce varsta pot sa-mi pun unul, unii zic ca la varsat de 22 de ani fiindca gingia imi lucreaza pana atunci si nu-i voie mai repede, altii zic ca pot sa pun oricand si mi-e frica caci nu vreau sa fiu stirba pana la 22 de ani.M-am gandit sa-mi pun coronita dar asa mi-as infecta toata gura.Va rog ajutati-ma! sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| stfnn a răspuns:

Stai putin, daca astia care se misca sunt de lapte atunci de ce iti faci griji ca ramai stirba?