| Mirutzaaaa a întrebat:

am 2 caini mici si au mancat pliculete otravitoare pentru soareci[acum 15 minute]crying..sti-ti cumva cum ii pot salva?crying pot sa le fac ceva?sad
Dau funda si vreau raspunsuri cat mai rapide si folositoare..Multumescstraight face!
Scuzati categoriasad!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Mady2696 a răspuns:

Eu cand am avut catelusa bolnava i-am dat sare cu apa, apa cu otet si albus de ou, dar cel mai bine ar fi sa suni medicul veterinar si sa-l intrebi ce sa-i faci pentru ca nu stiu cum o sa reactioneze catelusii. Sper ca te-am ajutat!

4 răspunsuri:
| conundrum a răspuns:

Daca nu au murit pana acum, or sa latre in continuare macar vreo 5 ani.

| Mirutzaaaa explică (pentru conundrum):

Pe bune? adica asta s-a intamplat pe la vreo 8 jum.e deja aproape 12..si pe unul dintre ei l-am vazut jucandu-se..adica se uita la mine nu prea parea ca avea ceva..nu am putut sa ma uit mult la ei.mi se face mila sigh dar parea ca nu avea nimiccrying! sper sa fie asa:-

| Empathizer a răspuns:

Fugi cu ei la Facultatea de Medicina Veterinara, e pe langa statia de metrou Izvor si are un spital deschis non-stop. Sau la Policlinica veterinara Ilioara, si acolo e deschis non-stop.

| Mirutzaaaa explică (pentru Empathizer):

Sunt din prahova, nu pot ajunge acolocrying(.dar pe plic scrie ca acele plicuri sunt stricte doar pentru soareci.le poti pune peste tot..nu sunt daunatoare altor animale.dar a amncat mult nu sunt sigura de ce scrie pe pliccrying