| anonim_4396 a întrebat:

Am 2 intrebari pentru voi, fetele:
-Care sunt semnele ca o sa iti vina ciclul si cu cat timp inainte apar?
-Pe la ce varsta ar trebui sa apara?
Nu stiu daca e cea mai inspirata categorie. Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

1. Mie cand mi-a venit prima data m`a intepat groaznic burta cu o zi inainte. Se mai poate sa te doara burta / capul / sanii etc. Difera de la fata la fata.

2. Menstruatia apare in perioada pubertatii ( 12 -14 ani ). Sunt fete care au si de la 16 ani( deoarece nu sunt dezvoltate).

3 răspunsuri:
| DeeaPustoaica a răspuns:

Pai, eu am avut in ziua respectiva dureri abdominale, crunt a fost pot spune.Semne nu prea exista. Cu 1-2 ani inainte iti apare o chestie albicioasa pe chiloti, deci o scurgere vaginala...asa am auzit si asa a fost la mine. Varsta variaza, depinde cat esti de dezvoltata.

| Sor0N a răspuns:

Iti este rau! stare de voma si din astea.

| Sor0N a răspuns:

Pe la 14-16-18