| mihaeladinu27 a întrebat:

Am abces la o masea si ma doare ingrozitor. Am inceput sa iau Zinnat 500 mg si imi ia durerea, imi sparge puroiul, dar dupa ce-si face efectul ma doare iar si iau o capsula la 12 ore. Ce sa fac sa nu ma mai doara pana la urmatoarea pastila?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| OoBunnyoO a răspuns:

Nu mai lua pastile dupa capul tau. Du-te la dentist, iti va prescrie el medicamentatia care trebuia. Pana atunci poti lua nurofen sau ibalgin.

2 răspunsuri:
| SimonaCristina a răspuns:

Ia nurofen sau paracetamol 1-2/zi intre prizele de antibiotic. Sanatate!

| merymary08 a răspuns:

Cel mai bun sfat pe care ti-l vor da toti ar fi sa mergi la un dentist big grin