| EmiiLoveYou a întrebat:

Am auzit ca daca te dai cu bicarbonat de sodiu nu mai transpiri in zona aceea...este adevarat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Da, bicarbonatul de sodiu este un antiperspirant natural. Bicarbonatul de sodiu este un bine-cunoscut agent care absoarbe mirosul. De asemenea, va absorbi si din cantitatea de apa (hidratare).
http://www.i-medic.ro/articole/deodorantele-naturale

evenso
| evenso a răspuns:

Unii specialisti sustin cu tarie aceasta teorie, insa exista si voci care afirma ca este o solutie ineficienta.

Citeste despre asta aici:

http://sanatate.acasa.ro/......-1013.html

| Moonlight123 a răspuns:

Mai bine cauti un deodorant care ti se potriveste. Bicarbonatul este o metoda folosita mai de demult, parintii nostri. Dar acum exista tot felul de produse pe piata.

| andreea4alexad a răspuns:

Nu prea cred ca asta este o solutie.