| xCaTgIrLx a întrebat:

Am auzit de boala HEPATICA CRONICA, am cautat detalii dar nu prea am gasit, ati putea sa imi dati mai multe detalii? Dau fundita primului raspun la intrebarea pusa cu detalii despre boala mentinuta in intrebare.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
1 răspuns:
| TaviSMURD a răspuns:

Se numeste hepatitia cronica si este de mai multe feluri cu manifestari cat de cat asemanate (am sa incerc sa iti dau detalii fara prea multi termeni medicali) Poate fi hepatita de tip A, B sau C primele 2 fiind forme mai usoare existand vaccin si tratament pentru hepatita C nu exista nici vaccin nici tratament. Cert este ca aceasta boala este cat se poate de serioasa fiind o boala a ficatului si este cat se poate de grava mai ales C care se contacteaza foarte usoar intrand in contact cu unpurtator. Daca vrei mai multe detalii cauta pe google Hepatita cronica sau boli hepice. happy Bafta si cel mai important sanatate!