| Csjfndndjekekk a întrebat:

Bună, TPU!
Am avut aseară febră, 38, 2 și mama s-a dus dimineata la farmacie si i-a dat niște supozitoare. Mi-e mie frică de ele, oare sa ma duc sa mi le bage doctorita?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Alverto a răspuns:

: )) Dacă aveai 1-8 ani nu era rușinos, dar daca ai 12- ani... Eu zic sa faci asta. Cred că aceste medicamente sunt unele dintre cele mai penibile ajutoare medicinale

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

rolling on the floor îți fac bine, nu-s gloanțe.
e mai rușinos sa ceri cuiva să-ți introducă un supozitor. Dar na, dacă ți-e frica 'rău de tot', n-ai decât.

| oz_1736 a răspuns:

Mai bine le bagi tu la baie. Esti destul de mare. Nu ustura, nu doare

| rudibob a răspuns:

Mai bine ii spui mamei tale sa ti le bage

| rudibob a răspuns:

Mai ok este daca ti le baga mama ta.E foarte rusinos dar nu uita ca esti in fam. uite, mie imi baga tata mereu supozitoarele si m-am obisnuit, imi dau chilotii jos fara nicio rusine