| RapTor800RPM a întrebat:

Buna TPU am cazut cu scuteru si m-am julit urat de tot am dat cu capul intr-o burdura si s-a spart casca, dar problema e ca ma doare foarte tare in partea stanga putin mai jos de subrat.Ce poate sa fie o coasta o contuzie nu prea pot face miscari bruste pentru ca ma doare.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| ombladon a răspuns:

Noi stim ce vrei tu si iti e rusine sa zici, uite aici http://www.okazii.ro/......a115824201 :))

| bogdan1004 a răspuns:

Nimic,nu fi ingrijoratlaughing
Lasand gluma eu spun sa mergi la UPU(Unitatea Primiri Urgente)
mergi la medicul de garda spui ce ai patit iti face o radiografie(nu doare-e laser) si atunci vezi daca e ruptaa, sau doar sarita.Eu spun du-te la doctor nu e de glumit cu asa ceva

| millyca a răspuns:

Da, clar, mergi sa iti faca radiografie.

| Simina_Lazar_1950 a răspuns:

Va duceti urgent la medic, posibil sa aveti coaste rupe sau fisurate.