| dennis17 a întrebat:

am de facut un referat despre coma, si ultimul capitol se numeste Frecventa, si as vrea sa stiu la ce se refera?
Sau daca puteti sa ma ajutati cu acest capitol sunt recunoscator si dau funda.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| 0vidius a răspuns:

Probabil ca la acest capitol vrea sa-i scrii diferite date statistice : incidenta comei despre mortalitate etc.
Daca vrei sa faci o lucrare serioasa cauta si tu articole pe pubmed (http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/ )

| scumpik99 a răspuns:

Pai eu cred ca se refera la faptul cum circula coma.Adica e frecventata de oameni.Si asa e (cel putin era inainte). Poti sa scrii cat de frecventa e coma, daca circula printre oameni sau e doar ceva minor.Bafta.