| anonim_4396 a întrebat:

Am fost la gineco dupa care la o zi doua am realizat ca am candidoza vaginala, m-am tratat cu niste creme de la farmacie, candidoza mi-a trecut dar am ramas cu o iritatie, secretii galben verzui si miros neplacut in zona intima, ce credeti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Noi ce credem? Ce cred medicii, ca ei sunt specialiștii nu noi, noi credem ca te tratezi după capul tau aiurea si de aceea nu te vindeci, ce varsta ai? Si daca ai inceput viața sexuală.

| Dana2103 a răspuns:

Ti ai stricat flora vaginala
Mergi din nou la medic

| nicu991 a răspuns:

- Tricomoniaza
Cauzată de un parazit denumit trichomonas vaginalis, această infecție este transmisă de obicei prin contact sexual, dar poate fi contactată și prin purtarea aceluiași costum de baie cu al unei persoane infectate sau prin ștergerea cu prosopul folosit de o persoană infectată. Această infecție duce la apariția unei secreții de culoare gălbuie sau verde, cu miros urât, însoțită de durere, inflamație și mâncărimi.

- Gonoreea și chlamydia
Boli cu transmitere sexuală, gonoreea și chlamydia pot produce secreții vaginale anormale de culoare galbenă sau verde.

| Radandam a răspuns:

Câți ani ai?

| Radandam a răspuns:

Care e adâncimea vaginului tau?