| adibl a întrebat:

Buna TPU am fumat cam 2 tigari acum doua saptamani si acum 5 zile mai putin de jumatate de tigara si maine ma duc sa fac analize la plamani sau film la plamani cum vreti sai spuneti se vede oare doar de la atata oare? un raspuns mai sigur va rog!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| a2 a răspuns:

Nu se vede, stai linistit.

| soloangel01 a răspuns:

Tu ai vazut clipu ala de pe youtube?laughing Sigur o sa se vada ceva...dar foarte putin. Daca spune ceva doctorita ii spui ca ai fost la un suc sau ceva(intr-un restaurant, bar)si era unu care fuma langa tine(poate o sa te creada). Daca unul din parintii tai este fumator ai scapat(daca stai in jurul unui fumator fumezi si tu, adica tragi un fum...ca el ia nicotina).Sa imi povestesti te rog ce ti-a zis, sunt curios!

| adibl explică (pentru soloangel01):

Da-mi si mie te rog linkul de la video pe youtube!

| soloangel01 a răspuns (pentru adibl):

Http://www.youtube.com/watch?v=fc8nEt_jOpo imi pare rau de intarziere...nu uita sa imi spui ce ti-a zis!

| adibl explică (pentru soloangel01):

Totul a decurs bine am fost am facut cu un prieten radiografie la plamani de diminneata si a trebuit sa asteptam o ora pana au fost gata si in timp am fost la biliard in fine... am fost apoi sa iau radiografia si mi-a spus ca este bine si ca este sanatos plamanul si apoi am fost la ekg i-am aratat filmu si a fost totul in regula happy

| soloangel01 a răspuns (pentru adibl):

Aha...ma bucur pentru tine.Eu cred ca sigur a vazut putin fumulet acolo, dar nu a vrut sa zica nimic deoarece nu este mult.

| zaratu a răspuns:

Nu se vede deoarece nu esti care fumeaza mult

| ShdDidutz a răspuns:

Nu se vede stai linistit.

| Adrian0102 a răspuns:

Este imposibil sa sa depuna fumul pe plamanii doar de la 2-3 tigari.
Stiu pe cineva care a fumat vreo 4 ani, a fost sa isi faca un control la plamani si abia i se vedea pe film cateva "puncte" de fum.
Nu-ti fa griji.