| buzeduulci a întrebat:

am inceput ieri dieta disociata si a fost ziua cu lactate... aproape ca nu am mancat nimic. am ciugulit putin iaurt slab si atat caci eu nu iubesc lactatele. azi dimineata cand m-am trezit imi era rau... si inca imi este.imi tremura picioarele, ametesc, ma doare burta, imi tremura mainile, imi tremura genunchii, simt ca nu pot merge. am mancat o rosie si putin ardei gras rosu. mi-am luat 2 cartofi ca sa ii fierb si sa mananc cu salata de rosii. e cazul sa ma opresc? imi face rau? va rog ajutati--ma

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| MirelaNicoleta a răspuns:

Buna,
Daca mananci rosii pe stomacul gol risti sa te balonezi pentru ca rosiile sunt acide. Starile acestea iti pot transmite scadere de calciu, glicemie sau magneziu. Mai bine papa de toate dar mai putin si conteaza mult cum le combini : http://www.vindecator.com/cum-combinam-corect-alimentele-la-o-masa/.
iti doresc multa sanatate si spor la slabit :D

7 răspunsuri:
| Mee a răspuns:

Mai bine incerci dieta rina90
la mine chiar a dat rezultate
eu zic ca e cazul sa te opresti din acea dieta daca nu iti este bine happy

| neutrino a răspuns:

Iata de ce o dieta nu se face dupa ureche, ci se face intotdeauna dupa ce ai primit acceptul unui medic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, nu, iti face foarte bine! Stii bancul cu magarul care a murit tocmai cand fusese dresat sa nu mai manance? Sa-l saluti din partea noastra.

Răspuns utilizator avertizat
| Moncherie a răspuns:

Cati ani ai?
Ideea e ca dietele iti distrug stomacul si poti ajunge sa faci ulcer. Incearca asa, mananci putin din orice odata la 2 ore si dupa 6 nu mai mananci. Eu asa am dat jos kilogramele in plus. Apropo, exercitie conteaza. Cauta pe internet Jillian michaels 30 days shred. Un program de 20 de minute pe zi care face minuni.