| IlegalSmile a întrebat:

Buna TPU

Am inceput sa ma cojesc pe maini si se vede foarte urat dar treaba este ca imi apar cosurii straight face si imi vine sa ma scarpin intr'una crying
Abia am facut baie chiar azi si inainte de bai nu se observa nimic ca ma cojesc straight face

Cu ce as putea sa'mi dau pe maini un leac babesc ceva sad Nu suport sa mi se vada asa urat crying

fundita happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu cred ca sunt cosuri, ci mai degraba ai o dishidroza palmara (mai ales daca esti adolescenta). Du-te la un dermatolog, afectiunea se vindeca cu tratament corect, nu babesc.

| LiviuL a răspuns:

Conteaza foarte mult ce varsta ai... in leg cu, cojirea palmelor e de la lipsa de calciu ai cumva si pete albe pe unghii? cat despre cosuri poate fi de la o dereglare hormonala sau mananci multe prajeli, grasimi, ciocolata tongue... Take Care!

| Ecaterina96 a răspuns:

Am si eu o colega la scoala care are aceeasi problema, dar ei i s-au vindecat cu tipmul ca nici ea nu stie cum sa trateze dar eu zic sa nu incerci sa spargi "cosurile". nu te mai scarpina ca se va intinde si mai tare. eu am 2 boli de piele care nu-mi trec de 2 ani doar ca la mine imi apar cojite dar daca ma scarpin se intinde. medicul mi-a spus sa mananc mai sanatos :
fructe, legume, ETC.
sper ca te-am ajutat si Succes! happy