| Lightmeup a întrebat:

TPU happy!
Am inceput sa tin o dieta de 1700 de calorii, mers de 3 ori pe saptamana la aerobic(este a 3 saptamana in care merg) si beau dimineata si seara un fel de ceai facut din miere si scortisoara + suplimente de crom (ambele de o saptamana).
Intrebarea mea este, cum as putea sa slabesc mai repede, deoarece m-am saturat de felul in care arat. Sunt destul de inalta (1, 76), dar am multe kg...88 rolling eyes

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| dafna a răspuns:

Eu cred ca e mai importanta sanatatea si sa nu pui dublu apoi, asa ca mergi inainte cu dieta si sportul ca e bine, ai sa dai si jos atat cat vrei si o sa fi si sanatoasa. Si apoi nici kilogramele nu le-ai pus intr-o saptamanma, ci in timp asa ca ai rabdare si tot in timp scapa si de ele. Bafta multa!

1 răspuns:
| stefy11 a răspuns:

Buna. Sunt multe diete eficiente, Sincer iti recomand dieta RINA'90 e o dieta de 90 de zile, lunga intr-adevar dar se slabeste intre 15-25 de kg. Sau daca e chiar urgent incearca o dieta disociata de ex eu sunt cam in aceeasi situatie ca tine si am gasit o dieta 3 zile numai portocale, 3 zile iaurt sau branza degresata si 3 zile carne la gratar. O tipa a zis ca a tinut-o si in 2 saptamani a scapat de 10 kg nu stiu daca e adevarat sau nu dar eu o incep de luni. Ce o fi o fi.Si inca un sfat, o dieta nu o tine singura, ca sa fie totul mai usor este bine sa ai pe cineva langa u si sa va sustineti reciproc. Pup sper sa te ajute ce ti-am ziswinking :*