| 123131 a întrebat:

Am luat fara sa ma uit la termenul de valabilitate antibiotice(ampicilina) erau expirate din 2011. Pot pati ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| mary4048 a răspuns:

Chiar daca nu mai ai bonul de cumparare, du-te la farmacia de la care le-ai cumparat, arata-le termenul de valabilitate..iti vor spune probabil ca nu le-ai cumparat de acolo..dovedeste-le contrariul chemand garda..cand vor auzi fac pariu ca vor reactiona favorabil tie..nu te lasa furat de niste nenorociti care se joaca cu sanatatea oamenilor..arde-i sa-i doara! si nu inghiti porcariile alea.

| BogdanLuca a răspuns:

Nu cred ca poate deveni ceva serios, eventual nu is fac efectul!
Daca te simti rau la noapte du-te la UPU pentru " spalaturi "!
La fel si in cazul in care iti apare ceva pe piele, dar in general nu trebuie sa te ingrijorezi!
Data viitoare sa fii mai atent.
. Bafta!

| TravisForest a răspuns:

Buna. Cred ca nu isi vor face efectul pastilele dar daca incepi sa te simti rau, du-te la spital pentru ca poti face intoxicatie.

Sanatate!

| Gabriela1313 a răspuns:

Pot aparea reactii adverse. Ia cutia si mergi cu ea la farmacie. De acolo vei fi indrumat mai departe. Nu ar trebui sa fie atat de grav dar totusi nu strica sa verifici. Data viitoare fii mai atent. Bafta!