| sakura a întrebat:

Am mancarimi in zona gatului si a capului.Nu am paduchi(m-am uitat). Si m-am spalat de 3 ori si tot degeaba(m-am clatit bine). Imi puteti spune ce ar putea fi? Multumesc anticipat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Anestezia a răspuns:

Din cauza scalpului depiunde cu ce fel de sampon te speli.Iti recomand sa iei de la farmacie balsam special pentru scalp sau mai exista si niste picaturi.Si ca sampon ar trebiu sa folosesti Elseve.Shauma Sau Panten. Sper ca te-am ajutat bafta!

4 răspunsuri:
| Ralucutza a răspuns:

Matreata sau o problema dermatologica.

| SilviaStefan a răspuns:

Cauta ulei 100% pur de arbore de ceai(tea tree oil) de la Thursday Plantation si pune pe zona respectiva.

Pe mine m-a ajutat foarte mult si il recomand

| FRE3wILL a răspuns:

E posibil sa fi alergic la ceva,uite-te atent in jurul tau,ce e mereu acolo cand ai senzatia aia,sau ce mananci, etc, e posibil ca alergia sa se manifeste mai puternic in cele 2 zone,fiind mai sensibile, consulta un cabinet de alergologie, daca persista in timp

| ionut28 a răspuns:

Sakura daca ai caine sau pisica in casa s-ar putea sa fi luat purici.Ti-au aparut niste bube? Nu te scarpina si du-te sa cumperi de la farmacie o mixtura si iti dai pe bube.Sau poti avea o alergie