| Bubble13 a întrebat:

am mare nevoie de ajutor. ma simt cam rau. imi vine sa vomit si nu ma simt prea bine. mentionez ca de vreo 2 zile sunt la o cura de slabit ceva mai drastica si azi mi-a venit si menstruatia. Chiar acum 5 min am mancat o salata de rosii cu ceapa fra ulei sau altceva. Ce am? HELP funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| iiiiiza a răspuns:

Daca ti'a venit si menstruatia in acelasi timp cand tu tine'ai cura, cred ca de aceea iti este rau! Nu e bine sa ti cura sau sa te abati de la mancare atunci cand apare aceasta problema, fiindca sa'r putea sa iti fie ceva mai rau daca ti in acelasi timp si cura! Eu zic ca pana iti trece menstruatia sa te abati de la cura iar dupa 1-2 zile dupa ce ti'a trecut sa revi la ea!winking
PS: Ai grija ce mananci in timpul menstruatiei!winking
Fusditsa? big grin

3 răspunsuri:
| Bubble13 explică:

Am uitat sa spun ca a inceput sa imi fie rau imediat dupa ce am mancat salata

| SunShineyKidu a răspuns:

In perioada menstruatiei este exclus sa tii dieta sau regim. Trebuie sa te hranesti cu detoae. Eu cred ca de aceea iti este rau. Daca te apuci de mancat bine si nu iti revi.consulta un medic pentru a afla ce ai. Sanatate!

| pissy13 a răspuns:

Du-te la un doctor si nu trebuie neaparat sa tii dieta deoarece nu este bine ca dupa ce termini dieta o sa te faci dubla ca o sa-ti fie si mai mare pofta de dulce asa ca manaca ce ai mancat pana acum doar ca in portii mai mici si mai putin daca ti-a venit mestruatie este o chestie normala si iti recomand sa te duci la un odctor sau sa iei un energy si memory de la calivitawinking