| anonim_4396 a întrebat:

Am momente în care îmi crește tensiunea și am o stare de agitație. De acum un an am niște amintiri urâte în legătură cu tensiunea, însă atunci era mică. Am avut niște probleme la inimă atunci, dar care s-au tratat. Am fost la control în iunie, după care mi s-a spus că nu mai trebuie să merg, decât dacă apar din nou acele simptome. Acum 2 luni am mers la spital deoarece aveam tensiunea 14/10, m-au ținut cu mască de oxigen (dar fără oxigen) până mi-a scăzut. Acolo mi s-a spus că fac atacuri de panică, și că asta ar fi cauza. Aseară am făcut la fel, dar am reușit să mă calmez acasă, cam greu ce-i drept, apoi aveam 11/6. Iar în seara asta din nou. Am 13 ani. Ce aș putea face ca să scap mai repede de aceste stări? Sau ce aș putea face ca să scad tensiunea cât mai repede? deoarece eu dacă văd că e bună, îmi trece starea de agitație.
Se poate întâmpla ceva grav dacă am tensiunea așa mare în acele momente? Eu de obicei am în jur de 11/7.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| AnutzaDragutza13 a răspuns:

Du-te la doctor! Singura solutie! Nu te lua dupa toate parerile necunoscutiilor! Te duci la doctor si iti spune acolo ce si cum, si te trateaza!