| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU
Am multe cosuri mici,stiti voi,d-alea putin observabile, in special la tample,pe nas, si pe frunte.
Cum pot scapa de ele?

Mentionez ca am si tenul gras
Funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| katy a răspuns:

Spala-te bine pe fata mereu seara inainte de culcare.ia-ti de la farmacie un plic de argila, de la Ana Aslan e cea mai buna.amesteca un sfert de plic, cu o lingurita de miere si o lingurita de zeama de lamaie, apoi aplica acest amestec pe fata si stai 20-30, dupa care te clatesti cu apa calduta si te stergi cu un prosop curat si uscat.fa asta cam de 2 ori pe saptamana, daca e cazul, dar nu mai mult.cosurile le ai exact unde sunt glandele sebaa, nu stiu ce varsta ai, dar daca esti la varsta adolescentei e normal de la pubertate sa iti iasa, ar fi indicat sa mergi si la un dermatolog daca sunt multe

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Exfoliant bha 2%.

| kiri11 a răspuns:

Citeste despre crema Manuskin Active, este o crema foarte buna pe care am folosi-o si este buna pentru multe probleme de-ale pielii. happy

| Ωmega a răspuns:

Masca cu argila si hidrateaza-ti tenul cu creme care sunt pentru tenul graswinking