| Bestialalori a întrebat:

Am nevoie de ajutorul vostru.Mi-a iesit o batatura la picio cu mult puroi care s-a invinetit, iar apoi mi s-a umflat tot piciorul si ma doare.Nici nu pot sa calc de durere.Ce as putea sa fac

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| katy a răspuns:

Poate ai luat un microb, pastreaza locul curat mereu si du-te repede la medic sa o curate si ai grija sa nu porti incaltamintea altcuiva, ca poate fi inmolipsitor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergi la ortopedie sa curete locul de puroi. Nu ai de ales. Mai ales ca s-a umflat si piciorul. Vrei sa-l pierzi?!

| Sihastrul a răspuns:

La medic, nu leacuri babesti, nu-i de glumit cu asa ceva.

| AnnielaIoana a răspuns:

Mergi la medic probabil iti va prescrie antibiotic si un antiinflamator.

| alexpitrock a răspuns:

Eu m-as duce cat mai repede la doctor daca as fi in locul tau, am avut si eu cateva basici zilele astea, dar nu au avansat atat de rau, le-am spart si le-am acoperit cu leucoplast..bafta!