| Helena08 a întrebat:

TPU! Am nevoie de ceva opinii. Merita facultatea de medicina in Romania sau mai bine asistenta medicala? Mersi anticipat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Felys a răspuns:

Daca esti capabila sa duci la bun sfarsit o facutate de medicina, toate usile iti vor fi deschise, nu neaparat in tara, peste hotare se cauta medici specialisti si sunt foarte bine platiti, deci merita sa depui tot efortul pentru a ajunge cat mai sus

| SimonaCristina a răspuns:

Eu sunt asistenta medicalasi regret ca nu am dat la facultate, dar niciodata nu e prea tarziu. Poate vom fi colege...

| SKillerQSama a răspuns:

Daca vrei sa faci medicina foarte buna o faci in stainatate unchiul meu a fost in Germania si a facut-o acolo si peste vreo cativa ani s-a intors in Romania dar cand s-a intors spuneai ca e doctor de 20 de ani... poti sa o faci si in Romania dar ai buna e in strainatate >> sper ca te-am ajutat PLz funda

| Alexa20022000 a răspuns:

Eu iti recomand asistenta medicala... funda?