| Roxxy03 a întrebat:

Am nevoie de sfaturile voastre. De aproape doua luni ma confrunt cu o problema. Dupa ce mananc simt ca imi ramane in gar in partea stanga sau ca ma sufoc si tot timpul tusesc. Am facut rmn,tiroida, raze la plamani, nu am nimic. Am fost la Orl si a spus ca nu am nimic in gat si ca am spasmofilie si mi.a dat Calciu cu D3 si Magneziu B6. Credeti.ma ca imi este frica sa si mananc. V.ati confruntat cu asa ceva? Va rog ajutati.ma. Va multumesc. sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Ar fi bine sa apelezi si la un medic gastroenterolog - pare a fi o problema de motilitate a esofagului. http://www.i-medic.ro/analize/manometria-esofagiana

| Roxxy03 explică (pentru doctoressa):

Va multumesc. Credeti ca aceasta este cauza? Doctorul meu de familie a spus ca nu crede ca am altceva decat spasmofilie.

| Roxxy03 explică (pentru doctoressa):

Am fost la un alt medic si mi-a spus ca am un ganglion in partea stanga si amigdala stanga umflata. Mi0a dat tratament cu Tonsilotren si Paduden.