| Anutza_1800 a întrebat:

Am o ciupitura de paianjen sau o insecta bine nu stiu ce a fost sincer i in locul unde ma ciupit mi-a aparut o urticarie care ma mananca.Si o am de o saptamana.Intrebarea este:cu ce crema sau ori ce altceva as putea folosi pentru a-mi trece!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Pune apa cu otet.

| Necrophagist a răspuns:

Speli,pui gheaţă, şi aplici în format de capsule sau cremă Benadryl şi o loţiune pe bază de calamină.