| MaeRii a întrebat:

am o colega care zice ca se sufoca in somn din cauza ca viseaza urat si cand se trezeste ia o pastila de inima.Vi se pare normal sa iei o pastila de inima cand nu ai probleme cu inima si cand nu este prescris de doctor asta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu, nu este normal. Sa mearga la doctor altfel isi va imbolnavi inima mai rau.

| AnnaaaMaria a răspuns:

Zi-i să nu mai ia pastile și să meargă la un medic. Am visat și eu că mă sufoc, dar n-am luat niciodată pastile de inimă. spune-i să schimbe poziția în care doarme, e posibil să fie din cauza uneia incomode în care nu respiră foarte bine