| TriXeE a întrebat:

Am o colega in clasa care transpira foarte mult la subrat nu miroase pentru. ca se da cu deodorant dar se vede pe haine tare urat. Mi-a spus ca nici nu se imbraca bine si transpira, este complexata de acest lucru. Stiti niste remedi? cat mai multe raspunsuri. FUNDAAAAA

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Buna! Iti recomand un articol despre transpiratia excesiva, pe care sper sa il gasesti util (contine sfaturi generale, cateva recomandari referitoare la stilul de viata si diverse tratamente pentru aceasta afectiune): http://www.i-medic.ro/boli/hiperhidroza-sau-transpiratia-excesiva. Ar fi bine sa consulte si un medic. Multa sanatate!

| raisa1993maria a răspuns:

Cunosc si eu o fata care are aceeasi problema, mereu e transpirata, pe maini in primul rand dar si pe restul corpului, ea spune ca a fost la doctor si ca are probleme cu ficatul si din cauza asta transpira, spune-i sa mearga la doctor, e cel mai sigur asahappy