| Getter123 a întrebat:

am o gaura mare in masea si deja de 2 zile ma doare groaznic maxilarul. Am facut gargara cu apa si sare, s-a potolit putin, apoi m-a durut iar si m-am trezit, nu stiu ce sa fac, nu am bani, nu am medicamente, la dentist nu ma pot duce, nu m-au durut dintii de mult timp, ajutor.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Raducons a răspuns:

TTrebuie sa mergi de urgenta la medic altfel o sa pierzi maseaua.maine e preferat, o trateaza si plombeaza daca ai noroc sa fie radacina buna costa in jur de 250lei, dar merita

2 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Numai la stomatolog se poate rezolva o astfel de problema. Nu îți va părea rău.

| RobertMoon a răspuns:

Ia-ti apa de gura Listerine cool mint (albastru) si tine acolo unde te doare, daca n-ai bani de dentist macar de o apa de gura ai costa 15 lei si iti amorteste putin locul, dar nu te va ajuta prea mult pana la urma tot trebuie sa mergi la dentist.