| AdelinaPopovici3092 a întrebat:

Bună TPU.! Am o întrebare happy. Am avut două răni la genunchi (la ambii). Rănile au fost cauzate de căzături. Mi-au trecut, coaja a dispărut şi nu mă mai doare. ÎNSĂ problema este că mi-au rămas nişte semne, nişte pete roşii exact în acele locuri unde a fost rana. Sunt insuportabile angry. Am crezut că încă rana nu s-a vindecat, aşa că m-am tot dat cu cremă cu cortizon (nu ştiu dacă aşa se scrie), pentru că ştiu că e bună pentru răni, însă nu s-a schimbat nimic :/ Arată atât de nasol sad şi aş vrea să scap de acele pete. Ce îmi sugeraţi? Vă rog ajutaţi-mă!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Incearca sa te speli cu ceai de pelin apoi sa te dai cu o crema din galbenele, te poti adresa unui medic ori ceri parerea direct in farmacie..chiar si bioxiteracorul este indicat.
O seara bunahappy

| AdelinaPopovici3092 explică (pentru caramela):

Mersii happy Am să încerc. Mai aştept răspunsuri.

7 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

Iti trece in timp.

| stlucian a răspuns:

Rana e vindecata dar epiderma nou formata are nevoie de timp pentru ca cred ca ai rupt tu scoarta formata!

Poate la plaja sa te ajute dar nu recomand acest lucreu si pe viitor lasa "coaja" sa casa de la sine!

Ca sa nu arate asa(mama spunea ca sunt semne de "buna purtare") cu fond de ten de la mami big grin

| AdelinaPopovici3092 explică (pentru stlucian):

laughing Ok, mersii big grin Să ştii că nu am dat jos "coaja" rolling on the floor :*! happy

| stlucian a răspuns (pentru AdelinaPopovici3092):

Da,dar nu aveam de unde sa stiu acest lucru si totusi iti doresc o aparitie cat mai fara "vopsea dusa" big grin

| deliqventa13 a răspuns:

Si eu sunt in aceeasi situatie.De 3 ani am un semn acolo, nu imi mai trece.nu am ce sa fac, nu cred ca va mai trece vreodata.

| FallenAngel21 a răspuns:

Poate sunt cicatrice thinking