| fyrelord a întrebat:

Bună TPU, am o întrebare, care poate suna puerilă, dar vreau să mă conving de o chestie. Deci, dacă s-a întâmplat să "fumez" 4 țigări, se poate simți ceva efect, adică ceva ce să-mi dăuneze? Faza e că nu le-am tras în piept, ci doar le-am "pufăit", așa, ca pentru prima dată. Mulțumesc anticipat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din cate stiu eu fiecare tigara iti scurteaza viata cu nu stiu cate minute. 4 tigari nu inseamna mult, sa zicem ca o sa mori cu vreo ora mai putin decat scria initial in codul tau genetic.

| contαbαndonαt a răspuns:

Poftim? vrei sa treci si tu in randul prostilor care platesc cancer pentru o eventuala spitalizare in viitor, tocmai din aceasta cauza? Lasa-te, mai bine.Nici sa nu te apuci, nu merita.

| fyrelord explică (pentru contαbαndonαt):

Bine, nu vreau să mă apuc, a fost doar o chestie, așa, pe moment. Dar voiam să știu dacă mă poate afecta cumva chestia asta, deși poate sunt paranoic, că au fost doar 4. Mulțumesc pentru pont.

| Ioscaa1 a răspuns:

1)Daca te apuci de fumat sa nu le pufai(poti face cancer la gat)ma refer daca le pufai vreo cateva luni sau ani.
2)Lasale Dracu De Tigari Ca Iti Strica Sanatatea Si In Al Doilea Rand Te Usuca De bani

Răspuns utilizator avertizat
| JustGangster a răspuns:

1) Daca e la inceput si a pufait nu e nimic, dar daca continui o sa faci cancer.
2) Daca nu sti sa tragi in piet, usor tragi din tigari si deschizi gura si tragi aer si dupa sufli, o sa tusesti ca e prima data.
3) Tigarile cu timpu o sa te consume de bani si sanatate, lasa-le e mai bine pentru tine.

| AlinST220 a răspuns:

Ar trebui sa fie prima si ultima data