| muziclive a întrebat:

Am o intrebare:Cu ce remedii naturale as putea sa-mi indesesc parul?
Am firul foarte subtire, si nu a fost mereu asa...cred ca din cauza alimentatiei si a stresul am ajuns sa-mi distrug parul
Sau daca nu:o solutie/sampon ceva bun
FUNDA❤

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| BostanDaniel1974 a răspuns:

Frhnze de urzica si nuc le fierbi si dupa aia te speli pe cap ar mai oul cu lamaie

Bula
| Bula a răspuns:

"Men sana in corpore sano" (minte sanatoasa In corp sanatos).
La corp subtire si parul este subtire.

| BiaBiancaMaria a răspuns:

Poţi folosi şampon de urzică se găseşte la multe magazine și nu este scump. Sau dacă nu vrei poti să foloseşti oţet puţin dizolvat în apă şi să te speli cu el. După te clăteşti bine şi dai cu sampon dar nu foarte mult oricum mirosul oţetului se va duce după clătire.

| Caro34 a răspuns:

Tunde-l scurt si frectioneaza parul cu aloe vera de mai multe ori pe zi. Te speli dupa mai multe zile, 7 - 8! Nu-ti bate capul fiindca nu miroase nimic! Incerci sa-l aranjezi fara fixativ si spume, pana se va indesi! Foloseste sampon din germeni de grau! Numai bine!

| BlackRose03 a răspuns:

Uleiul de ricin e baza.Se gaseste la farmacii si e in jur de 8-9 lei.
Trebuie sa-l aplici de 2 ori pe saptamana si in 2-3 luni vor aparea primele rezultate.
Iti va accelera cresterea părului si iti va ingrosa firul de par facandu-l mai gros si mai rezistent.
Trebuie lasat pe par 30 min-1 ora si se spală destul de greu dar merita.
Sau încearcă masca cu galbenus de ou.
Pune intr-o cană un galbenus de ou, cateva linguri de ulei de măsline si o lingura de miere.
Foloseste aceasta mască o data pe saptamana si in cateva luni vei avea parte de rezultate.

| Dumitru_Mirela_1990 a răspuns:

Masaj la rădăcina firului de păr cu un spray pe bază de aloe, zilnic şi utilizarea şamponului cu jojoba şi aloe.