| Lolita1130 a întrebat:

Bună TPU, am o intrebare: De ce mi-a intarziat menstruatia in conditiile in care nu mi-am inceput viata sexuala si deobicei imi vine regulat? Lunile trecute in mai si iunie mi-a venit pe 12 iar luna aceasta in iulie inca nu mi-a venit (suntem pe 18). Care ar fi cauza si cum as putea sa provoc sa imi vina? Astept parerea voastra, multumesc anticipat. ( de precizat este ca am 17 ani si jumatate)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Lucian_Magnus_1980 a răspuns:

Dezechilibre hormonale, stres, medicatie. Nu trebuie sa-i faci nimic sa-si revina. Daca dureaza prea mult, fa un examen endocrinologic. Daca te stresezi cu menstruatia, o stresezi si pe ea, si o dereglezi. Nu te mai gandi la asta, ca nu e varsta la care sa-ti bati capul. Enjoy life.

| Petricika a răspuns:

Poate fi vorba de o raceala, de aia ti-a intarziat..ar fi mai bine sa mergi la doctor acesta iti va spune exact..si daca e asa cum zic eu, iti va da si tratament..ai grija, ca nu e prea bine sa racesti.baftawinking